ارزان ترین ردیاب چه برندی ست ؟

آیا صرفا ارزان بودن یک ردیاب میتواند نشانگر عملکرد صحیح آن باشد .ردیابی که فقط چند روز کار کند و ارزان باشد .ویژگی یک ردیاب مناسب و ارزان چیست ؟

ردیاب های متنوعی در بازار وجود دارد . ردیاب خودرو، آهنربایی و یا شخصی . شاید در نظر یک خریدار که از اطلاعات فنی این ردیاب ها آگاهی ندارد از لحاظ ظاهر و عملکرد همه ردیاب ها یک کار را انجام دهند . اما در عمق ماجرا اتفاقات متفاوتی رخ میدهد که تفاوت ارزانترین ردیاب بازار و یک ردیاب با قیمت مناسب را مشخص میکند .

نکته اول باتری داخلیست . امپراژ باتری های داخلی با قیمت آن نسبت مستقیم دارد . یک ردیاب آهن ربایی و مدت کارکرد آن کاملا وابسته به باتری و در درجه بعد قطعات داخلی آن است . در صورتی که از باتری با آمپراژ پایین استفاده شود قیمت کل ردیاب کاهش می یابد اما عمر آن به چند ساعت و حتی کمتر از نیم ساعت میرسد و نیاز به شارژ دارد . این اتفاق در رابطه با ردیاب های خودرو نیز می افتد که با قطع باتری بعلت استفاده از باتری ضعیف ردیاب نیز خاموش میشود .

انتخاب نادرست قطعات نیز در طول عمر باتری موثر است . قطعاتی که جریان کمتری استفاده میکنند و در طول زمان هنگ نمیکنند قطعا گرانتر هستند . پس ردیابی که خیلی ارزان است میتواند یکی از بزرگترین علت های آن عدم پایبندی به همین اصول باشد. و خرید آن نه تنها یک موفقیت نیست بلکه شروع مشکلات است .

حتی انتخاب نوع آنتن ، نوع شارژ و ... در قیمت تمام شده موثر است . اما اگرچه این ردیاب ها در کوتاه مدت برای وارد کنندگان سود آور است اما در طولانی مدت با حجم مشکلات از بازار حذف میشوند . نکته بعدی استراق سمع در جی پی اس های خودروست . این امکان در شرکت های ردیابی برتر دنیا نیز استفاده نمیشود . در این حالت حداکثر جریان از دستگاه کشیده میشود که طبیعتا بر عمر آن تاثیر دارد . حتی باعث هنگ دستگاه شده بطوری که فقط یک موقعیت را نشان میدهد. به همین دلیل خیلی از افراد که برروی خودرو خود ردیاب وصل کرده اند ناگهان خودرو را در یک مکان ثابت میبینند که دیگر حرکت نکرده و موقعیت آپدیت نمیشود . و از طرف دیگر قابلیت های ردیابی دستگاه را از کار می اندازد .

خوشبختانه در فرهنگ ایرانی نیز این موضوع اشاره شده که هر ارزانی بیعلت نیست . شما میتوانید با حذف مواردی از هر محصول و استفاده از قطعات بی کیفیت قیمت را پایین تر بیاورید . با توجه به موارد بالا نمیتوان گفت یک ردیاب ارزان یک ردیاب مناسب هم هست زیرا باید قبل از هرچیز به تکنولوژی های مورد استفاده و قطعات داخلی آن نیز توجه شود.

همین موارد در ردیاب های گران هم صدق میکند . زیرا تضمینی از استفاده از قطعات باکیفیت در آن ها نخواهد بود. بهترین ردیاب نه ارزان ترین و نه گران ترین است . بلکه ردیابیست که با قیمت مناسب بتواند بهترین عملکرد را در طولانی مدت داشته باشد .