ردیاب های دوربین دار چه کاربردی دارند ؟

برای حفاظت از خودرو هر روز روش های جدیدی ابداع میشود . یکی از جدید ترین روش ها استفاده از جی پی اس یا همان ردیاب خودرو در کنار وسایلی چون قفل فرمان و ... است . در این سیستم ها یا همان ردیاب های دوربین دار شما میتوانید تصویر باکیفیتی را از داخل خودرو داشته باشید . فرض کنید ناگهان الارم خودرو در موبایل شما شنیده میشود و شما با مشاهده داخل خودرو از جزییات خبردار میشوید . استفاده از این سیستم یا همان دوربین در جی پی اس خودرو به صورت آنلاین وآفلاین صورت میگیرد . در حالت آفلاین با قرارگرفتن کارت حافظه در داخل دستگاه تصاویر بصورت آفلاین ضبط شده و برروی کارت حافظه بارگذاری میشود . جالبست بدانید در برخی از کشورها این دوربین ها برای بررسی حوادث رانندگی روی آینه جلو نصب میشوند تا به پلیس در یافتن مقصر حادثه و جزییات کمک کنند . این دوربین ها نسبت به دوربین های آنلاین قابل اعتمادترند . زیرا قرارگیری در محلی که آنتن نمیدهد در آن ها مطرح نیست . مورد دوم دوربین های آنلاین است که بصورت برخط میتوانید داخل خودرو را با آن ها مشاهده کنید . تعداد این دوربین ها نسبت به مدل دستگاه مورد استفاده متفاوت است . میتوان از دو دوربین یکی برای پوشش صندلی های جلو ودیگری برای پوشش صندلی های عقب استفاده کرد .

این نوع ردیاب ها شامل شنود در داخل دوربین هم هستند. و هدف ساخت آن ها شناسایی سارق در زمان سرقت خودروست . و بنوعی به شناسایی سارق حتی بعد از سرقت نیز کمک میکند . اگرچه محدودیت هایی برای این جی پی اس های خودرو نیز وجود دارد. که در ادامه به آن ها میپردازیم.

یکی از موارد استفاده از این ردیاب ها کنترل نامحسوس و تامین امنیت برای اعضای خانواده است . متاسفانه افزایش خطر سرقت در زمینه خودرو استفاده از این تجهیزات برای حفظ امنیت خانواده را یک امر مهم و الزامی کرده است . با استفاده از جی پی اس مجهز به دوربین میتوان از این خطرات کاسته و امنیت را برای اعضای خانواده به ارمغان آورد . خوشبختانه علم در طی زمان با پاسخ به این نیازها کمک شایانی در نیل به این هدف داشته است. استفاده از دوربین یکی از جدیدترین این ایده هاست که بتازگی بروی سیستم های امنیتی پیاده سازی شده است . ابعاد دوربین در اینحالت نیز بسیار مهم است . گاهی این ابعاد بسیار کوچک و مخفیست که امکان یافتن آن توسط سارق را بسیار کم میکند . قطعا استفاده از دوربینی به اندازه نوک انگشتان در این سیستم ها از استفاده از دوربین هایی با لنز فیش آی و بزرگ بهتر و موثر تر خواهد بود و احتمال سرقت خود دوربین نیز کاهش خواهد داشت .

سیستم شنود این ردیاب ها از خود ردیاب جداست در نتیجه با کشیدن جریان بالا در ردیاب باعث صدمه و هنگ قطعات داخلی جی پی اس خودرو نمی شود . البته برای استفاده از این سیستم سناریوهای مختلفی نیز وجود دارد . سناریو هایی که خود نوعی نیاز برای خلق چنین ایده هایی شده است . همانطور که کافی نبودن دزدگیر ساده برای خودرو باعث بوجود آمدن دزدگیر تصویری شد . وجود نداشتن امکانات تکمیلی نظیر بررسی مسیرهای پیموده ، مشاهده آنلاین خودرو ، محدودکردن سرعت و ... و در نهایت محدود بودن فاصله در دزدگیرهای تصویری موجب خلق ردیاب ها شد.

یکی از نیازها بررسی آنلاین و تصویری والدین و مدیران مدارس از داخل خودرو سرویس است . امکان مشاهده داخل خودرو حتی به صورت آفلاین میتواند امنیت زیادی را برای خانواده ها به ارمغان بیاورد . حتی استفاده از سیستم آفلاین نیز برای تامین این امنیت کافیست . اینجا استفاده از جی پی اس خودرو یک امر ضروری و بسیار منطقیست.

گاهی نیز این سیستم ها میتواند به امنیت ما کمک کند . مشاهده و ضبط برخط تصاویر قسمت باربند کمک بزرگی در شناسایی سارقان احتمالی خواهد داشت . با توجه به نوعی مخفی بودن این دوربین ها احتمال تشخیص آن توسط سارقان در این حالت بسیار کم است . گاهی با صرف هزینه پایین میتوان از خسارات چند صد میلیونی جلوگیری کرد که این خود نوعی مدیریت ریسک است.

اما چه نکات فنی در انتخاب این ردیاب ها را میبیایست مد نظر قرار داد . یکی از نکات ابعاد و جریان مصرفی دوربین است . میزان مخفی بودن و کوچک تر بودن دوربین میتوان با جریان کشی آن توسط باتری خودرو رابطه مستقیم داشته باشد . با رعایت این نکته با مشکل تاثیر بروی برق خودرو روبرو نخواهید شد . قطعا دوربین های کوچک تر با وضوح تصویر بالا و جریان کمتر گرانتر هستند . اما استفاده از انها در ازای صدمه نزدن به باتری و برق خودرو توجیه دارد.

نکته دیگر در مورد استفاده از سنسورهای داخلی حرکتی در دوربین هاست که صرفا زمانی فیلمبرداری شروع میشود که حرکتی دیده شود . در نتیجه در بهینه سازی مصرف منابع بسیار تاثیرگذار است چه در حالت آفلاین که حجم کارت حافظه بسرعت پر نمیشود و چه در زمان اتصال آنلاین که مالک خودرو را نیز از وجود حرکت آگاه نیز میکند .

در نهایت برای اتصال در حالت آنلاین میبایست از حالت 4G استفاده شود که سرعت مناسب در را دارا خواهد بود . عدم استفاده و رعایت نکات گفته شده در ردیاب شما را با مشکل مواجه خواهد کرد . پس در انتخاب ردیابی که دوربین دار نیز هست حتما این موارد را رعایت کرده و تحقیق بیشتری کنید تا در آینده با مشکل مواجه نشوید.

در نهایت استفاده از دوربین در ردیاب و جی پی اس خودرو یک قدم روبه جلو در تامین امنیت شماست که همانطور که گفته شد دارای محدودیت هایی نیز هست . در صورت استفاده از یک ردیاب دوربین دار خوب قطعا میتوانید از خیلی از خطرات نه تنها پیشگیری کرده بلکه با صرف هزینه کم جلوی ضررهای چندصد میلیونی را بگیرید که در سرقت بار خودرو اتفاق می افتد . اما مثل همیشه انتخاب و کیفیت ردیاب عنصر کلیدیست .

ردیاب های ارائه شده توسط مهدیسا الکترونیک سعی در ارائه کیفیت بالا برای مشتریان را داشته و دارد . برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با ما تماس بگیرید .