یک ردیاب پرفروش چه ویژگی هایی باید داشته باشد.

حتما برای شما هم این سوال پیش آمده که پرفروش ترین ردیاب خودرو در بازار چه ردیابیست . اما مرجعی در بازار برای تعیین آن نیز وجود ندارد . از طرفی بازار از ردیاب های چینی نیز پرشده که با توجه به عدم داشتن پشتیبانی صحیح و عدم همخوانی سخت افزار چینی و سرورها و برنامه نویسی ایرانی میتوانند دچار عدم همخوانی شوند. در ادامه ویژگی های یک ردیاب پرفروش را بررسی میکنیم . اگر ردیابی این ویژگی ها را داشته باشد میتواند پرفروش باشد .

نکته اولی که میبایست به آن توجه کرد نوع استفاده است . در صورتی که قصد شما استفاده در موتورسیکلت ، خودرو سواری و یا خودرو سنگین است نوع ردیاب متفاوت خواهد بود . برای مثال ردیابی که در موتورسیکلت استفاده میشود نیاز به سنسور تشخیص باز و بسته شدن درب ندارد و در ماشین های سنگین نیز توصیه اکید به عدم استفاده از رله قطع کن است . و این موارد خود نشان از یک بازار گسترده با نیازهای متفاوت است . پس یک مدل ردیاب نمیتواند برای کلیه نیازها پاسخگو باشد .

در نتیجه قیمت آن ها نیز متفاوت بوده و انتخاب نوع ردیاب در کمتر هزینه کردن و خرید اقتصادی مهم است . با توجه به این موارد ردیاب پرفروش میبایست در دسته های متفاوت بررسی شود .

دسته اول : ردیاب پرفروش در موتور سیکلت

در دسته موتورسیکلت شما صرفا نیاز به سنسور تشخیص روشن شدن موتورسیکلت و سنسور ضربه که داخل خود ردیاب تعبیه شده بعلاوه رله قطع کن نیاز دارید . در نتیجه در کل این ردیاب ها حداکثر 4 سیم دارند و انتخاب ردیاب خودرو برای آن یک هزینه اضافیست . این ردیاب باید دارای ولوم تنظیم حساسیت به ضربه باشد تا بتوانید شدت حساسیت به آن را با بازکردن جعبه و با استفاده از یک دوسو و تنظیم ولوم تعیین کنید.

ردیاب های موتورسیکلت دو سیم برای اتصال به باتری دارند ، یک سیم برای اتصال به برق پشت جعبه فرمان و یک سیم برای فرمان دادن به رله قطع کن . ردیاب های موتور سیکلت باید دارای ویژگی های اختصاصی نظیر مسیرهای پیموده ، ردیابی آنلاین و ... که با خودرو نیز مشترک است باشند . این ویژگی ها در ردیاب های مهدیسا نیز موجود است .

دسته دوم : ردیاب پرفروش در خودرو

در دسته خودرو های شخصی و سبک شما نیاز به کلیه ویژگیهای ردیاب بعلاوه دزدگیر دارید . در صورتی که قبلا روی خودرو خود دزدگیر نصب کرده اید نیاز به تنها ردیاب دارید تا مکملی بر دزدگیر خودرو باشد . در این حالت حداکثر امنیت را دارید زیرا از اتفاقات بصورت تماس یا پیامک نیز مطلع میشوید .

اما اگر قبلا روی خودرو دزدگیر نصب نکرده اید کافیست از مدل دزدگیر ردیاب استفاده کنید . در این حالت ردیاب خود نیز دارای دزگیر ، ریموت و آلارم است . توجه به این نکات باعث میشود خرید اقتصادی تری داشته باشید .

پس وجود قبلی دزدگیر در انتخاب ردیاب بسیار مهم است . و اگر قبلا دزدگیر دارید فقط ردیاب و اگر قبلا دزدگیر ندارید از ردیاب دزدگیر استفاده کنید . همینطور که مشاهده میکنید ردیاب ها تنوع بالایی دارند و پرفروش بودن در هر حالت وابسته به کیفیت ردیاب و پشتیبانی مداوم است .

ردیاب های خودرو دارای دو نوع سنسور تشخیص لرزش هستند . سنسور داخلی و سنسور خارجی . ردیابی که دارای سنسور داخلیست صرفا ردیاب تنهاست اما ردیابی که دارای سنسور خارجیست دزدگیر ردیاب است . حتما قبل از خرید این موارد را از پشتیبانی یا نمایندگی های ردیاب جویا شوید تا با نصب صحیح و انتخاب مناسب و درست ردیاب حداکثر امنیت را در خودرو خود داشته باشید .

دسته سوم : ردیاب پرفروش در خودرو های سنگین

ردیاب در این خودروها هیچ تفاوتی با ردیاب های خودروهای شخصی نداشته و وابسته به استفاده یا عدم استفاده از دزدگیر در خودرو سنگین است . پیشنهاد میشود در خودروهای سنگین از رله قطع کن استفاده نشود . و همینطور این قابلیت در خودروهای شخصی با آموزش و آگاهی کامل راننده صورت گیرد . اگرچه ردیاب های مهدیسا دارای رمز اختصاصی توسط راننده هستند و صرفا با شماره تلفن راننده این قابلیت فعال میشود .

در کل همانطور که با هم بررسی کردیم ردیاب ها در دسته های زیادی تقسیم بندی میشوند و فروش آن ها نیز وابسته به همین تقسیم بندی ها و بازار هدف است . اما به تجربه ثابت شده ردیابی در بازار موفق است که حداکثر کیفیت را با پیشتیبانی طولانی در بازار ارائه دهد .

گاهی یک ردیاب با استفاده از قطعات بی کیفیت و قیمت پایین بوفور در تبلیغات مشاهده میشود که خود باعث حاشیه سود بالا برای فروشندگان آن میشود اما در عمل شما را بعد از مدتی کوتاه ناامید میکند . با توجه به موارد بالا برای انتخاب یک ردیاب مناسب صرفا به عملکرد آن ، کیفیت و پشتیبانی توجه کنید تا یک ردیاب عالی با قیمت مناسب داشته باشید.