ردیابی آنلاین و نقطه زن چیست ؟

نکته مهمی که در ردیاب های خودرو وجود دارد استفاده از تکنولوژی های 2G ، 3G و یا 4G در ارتباط با سرورهاست . تفاوت این تکنولوژی ها همانطور که میدانید در سرعت ارتباط است . ردیاب از طریق ماهواره مختصات را می یابد اما برای ارسال این اطلاعات یکی از این تکنولوژی ها نیاز است . درواقع سرعت نمایش مختصات خودرو میتواند به آن وابسته باشد .

بعضی از ردیاب ها نظیر مهدیسا سرعت نمایش خودرو را با حداقل زمان زیر 5 ثانیه نمایش می دهند. اما برخی از ردیاب ها این زمان را با یک تفاوت 15 تا حتی 30 ثانیه ای نمایش داده و کندترند .

البته در تعیین این سرعت موارد زیادی دخیلند. فرض کنید محل یک خودرو را و تغییرات مربوط به آن را هر 5 ثانیه میبینید. حالا این زمان را به 30 ثانیه و حتی یک دقیقه گسترش دهید . خودرو در نظر شما ناگهان پرواز میکند . و حتی در صورت سرقت خودرو تعقیب آن برای شما بسیار مشکل خواهد بود و حتی ناممکن . در نتیجه در خرید ردیاب حتما از سرعت آپدیت محل خودرو سوال کرده و حتی یک نمونه را از فروشنده درخواست کنید . چون این تکنولوژی ها بنسبت افزایش سرعت گرانتر میشوند و در قیمت ردیاب موثرند .

حداقل خطا در ردیاب چقدر است ؟

بارها شده که افراد الارم سرقت خودرو خود را از طریق گوشی دریافت کرده اند و در نقشه خودرو در حال حرکت در بزرگراهی دور دیده شده است. اما بعد از مراجعه به پارکینگ ، با کمال تعجب خودرو در پارکینگ بوده و هیچ حرکتی نداشته است. فرض کنید این اتفاق در نیمه شب رخ دهد . یا در یک جلسه مهم کاری . فارغ از فشار و استرسی که برای راننده و دارنده خودرو ایجاد میکند. میتواند حتی در سرقت واقعی بعنوان نویز درنظر گرفته شده و سارق در سرقت خودرو موفق شود . این اشکال در بعضی ردیاب ها بدلیل کیفیت پایین قطعات و نداشتن الگوریتم پالایش اطلاعات ماهواره است . ردیاب های مهدیسا این خطاها را که مسبب آن گاها ماهواره است به روشی خاص تشخیص داده و مانع از دادن اطلاعات خلاف واقع به راننده میشوند .

البته بندرت وجود پارازیت ها و اختلالات شبکه های تلفن همراه گاهی مختصات جی پی اس حتی گوشی ها را به اشتباه در محل هایی نظیر فرودگاه امام خمینی نشان میدهد. که خود نمونه ای از این اختلالات است. این مورد در طی سال بندرت ایجاد میشود و بعد از گذشت چند دقیقه یا حداکثر چند ساعت رفع می شود. البته همین اختلال نیز در جی پی اس های مهدیسا تعبیه شده تا شما با اخطار اشتباه مواجه نشوید.

سیستم ضد هک در ردیاب ها چیست ؟

برخی از قطعات استفاده شده در ردیاب نسبت به قرار گرفتن در پارازیت های الکترو مغناطیسی حساسند. در نتیجه نویزی مشابه سیگنال ماهواره بروی ردیاب می افتد که مختصات آن را اشتباه نشان دهد . با وجود این امواج که از طریق وسایل خاص و توسط سارق ایجاد میشود، سیگنالی شبیه ماهواره جی پی اس شبیه سازی میشود. هدف این است که مختصات اشتباه نمایش داده شود . اما این موضوع توسط شرکت های سازنده قطعات الکترونیکی در جهان مورد توجه قرار گرفته و سیستم ضد هک آن نیز در ردیاب های مهدیسا تعبیه شده . در نتیجه براحتی این سیگنال ها بدلیل فاصله کم و انرژی بالا بدلیل نزدیکی به دستگاه تشخیص داده میشود . به همین دلیل انتخاب درست ردیاب و اطمینان از آپدیت بودن تکنولوژی های موجود در آن بسیار مهم و تعیین کننده است .

میتوان بینهایت خودرو را ردیابی کرد ؟

بسیاری از پنل های ردیابی و ردیاب ها صرفا برای کنترل یک خودرو ساخته شده اند . حالا اگر شما دو خودرو داشته باشید یا حتی یک ناوگان پخش مواد غذایی با هزاران خودرو تکلیف چه خواهد بود ؟ . در پنل ردیابی مهدیسا این قابلیت وجود دارد که شما براحتی بتوانید بینهایت خودرو به پنل اضافه یا کم کنید . برای هر خودرو اطلاعاتی نظیر نام راننده ، موبایل راننده ، پلاک و ... را ذخیره کنید . و بسرعت راننده مورد نظر خود را بین هزاران خودرو جستجو کرده و عملیاتی نظیر مشاهده سرعت ها ، مسافت پیموده ، مسیرهای پیموده و ... را اجرا کنید . این مورد که تعداد حداکثر خودرو ای که میتوان به پنل اضافه کرد نکته بسیار مهمی است که در خرید ردیاب میبایست مد نظر قرار دهید.

از طرفی در پنل در حرکت بودن یا خاموش بودن خودرو ها مشخص بوده و میتوانید در صورتی که مسئولیت مدیریت ناوگان را بر عهده دارید از زمان توقف خودرو ها مطلع و اقدامات لازم را انجام دهید.

میتوانم موقعیت خود را به اشتراک بگذارم ؟

فرض کنید شما سرویس مدارس و یا ادارات هستید و یا به هردلیلی نظیر امنیت و ... میخواهید موقعیت خود را با خانوادتان به اشتراک بگذارید . در پنل ردیابی با انتخاب خودرو مورد نظر و انتخاب گزینه اشتراک گذاری موقعیت لینکی به شما نمایش داده میشود. با ارسال این لینک به اشخاص آن ها میتوانند تنها با کلیک روی لینک و بدون نیاز به رمز عبور شما را بصورت آنلاین در نقشه ردیابی کنند . از این قابلیت در مورد بارهای مهم نیز میتوان استفاده کرد که امنیت بالایی را برای کالاهای شما به ارمغان می آورد .

با اشتراک این اطلاعات با کارمندان و والدین دانش آموزان نتنها به آن ها آرامش خاطر خواهید داد بلکه از حجم تماس ها و هماهنگی ها و به انتظار ایستادن خود نیز میکاهید .

چرا باید هزینه سالانه پرداخت کنم ؟

ردیاب های مهدیسا بدون نیاز به اشتراک های سالیانه نیز بطور کامل فعالند و از طریق پیامک نیز میتوانید محل خودرو را ردیابی کنید . اما استفاده از سامانه ردیابی و امکاناتی نظیر اپلیکیشن و پنل که امکانات تکمیلی هستند نیاز به اشتراک سالانه میباشد . اما چرا ؟ اطلاعاتی که توسط ردیاب شما برای سرورهای ما ارسال میشوند در دراز مدت حجم زیادی را اشغال میکنند که نیاز به نگهداری در سرورها و هاردهای آن دارند . نگهداری این حجم از اطلاعات تعداد سرورها را افزایش میدهد و هزینه نگهداری آن نیز وجود دارد . درنتیجه وجود اشتراک سالیانه برای این خدمات توجیه داشته و مبلغ آن نیز بسیار اندک میباشد که در سال 1400 سالیانه 100 هزارتومان است . اشتراک سال اول ردیاب های مهدیسا رایگان بوده در حالی که در برخی ردیاب های موجود در بازار سه ماه است .